Search & selection

Usługa rekrutacyjna search & selection składa się z następujących elementów:
 

1. Zbadanie potrzeb firmy Klienta i analiza stanowiska

2. Identyfikacja kluczowych kompetencji i sporządzenie profilu idealnego Kandydata

3. Dobranie odpowiedniego źródła pozyskania Kandydatów

4. Analiza bazy danych Personality

Firma Personality posiada bazę danych Kandydatów, którą gromadzi i cyklicznie aktualizuje od początku istnienia firmy, tj. od 1999 r. Nasza baza zawiera aplikacje Kandydatów pracujących na stanowiskach wyższego i średniego szczebla managerskiego, specjalistów, a także handlowców i asystentki. 90% Kandydatów w naszej bazie to osoby z wyższym wykształceniem, deklarujące znajomość języka angielskiego.

5. Przygotowanie ogłoszenia rekrutacyjnego

Konsultanci Personality pomogą Państwu przygotować treść ogłoszenia tak, aby pozyskać jak największą liczbę odpowiednich aplikacji.

6. Przygotowanie mediaplanów

Współpracujemy zarówno z gazetami, jak i portalami internetowymi. Dzięki naszemu doświadczeniu i analizom efektywności publikacji ogłoszeń dla różnych branż i stanowisk, w różnych mediach możemy doradzić optymalny dla Klientów plan publikacji ogłoszeń.

7. Preselekcja dokumentów

Prowadzimy preselekcję napływających aplikacji: analizujemy je pod kątem zgodności z ymaganiami naszego Klienta.

8. Wywiady rekrutacyjne

Najczęstszym sposobem oceny i selekcji Kandydatów jest swobodny wywiad rekrutacyjny. Stosujemy także inne narzędzia oceny, jeżeli jest to uzasadnione z punktu widzenia stanowiska lub jeżeli takie jest życzenie naszego Klienta.

Wywiady rekrutacyjne prowadzone są przez konsultantów-psychologów z doświadczeniem w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi.

9. Sprawdzenie referencji

10. Prezentacja Kandydatów spełniających określone kryteria

 


 

Proces rekrutacji i selekcji możemy przejąć na każdym jego etapie lub wykonać usługę polegającą na realizacji wybranych przez Państwa etapów rekrutacji.

W przypadku realizacji pełnej usługi udzielamy gwarancji.